Georgiy Agzamov xotirasiga bag’ishlangan XIII TASHKENT OPEN. 1-tur

автор: admin2962715 2019-03-19 просмотров: 252

 

Toshkent shahridagi Xalqaro Shaxmat Akademiyasi (sobiq Respublika ixtisoslashtirilgan bolalar-o’smirlar shaxmat maktabi)da O’zbekiston birinchi grossmeysteri – Georgiy Agzamov xotirasiga bag’ishlangan 13chi TASHKENT OPEN xalqaro musobaqasi start oldi.

 

 

Musobaqa ochilish marosimi O’zbekiston respublikasi madhiyasi jarangi ostida tantanali tarzda o’tdi.

 

 

Ta’kidlash joiz, mazkur musobaqada yurtimiz sha’nini nafaqat O’zbekistonning balki dunyo shaxmatida o’z nomiga ega bo’lgan vakillarimiz ishtirok etishmoqda. Ular orasida jahon chempioni Magnus Karlsenni mag’lub etgan Vohidov Shamsiddin,  Nigmanov Ortiq, Fayzullayev Akmal, Yoqubboyev Nodirbek, Abdisalimov Abdimalik, ayol grossmeysterimiz Qurbonboyeva Sarvinoz hamda  jahon chempioni Magnus Karlsenni mag’lub etgan Vohidov Shamsiddin va  ko’plab yosh iqtidorli shaxmatchilarimiz dona surishmoqda.

 

A guruhi. 1-tur 

 

GM   Grigoryan Karen H.       2571          1 - 0             FM    Kasimov Ali                      2167

WIM Nadirjanova Nodira       2167           0 - 1            IM     Yakubboev Nodirbek        2569

GM   Korneev Oleg               2559           1 - 0                     Agzamov Viachesiav        2162

FM    Rustamov Alisher         2153           0 - 1            GM   Fedorov Alexei                 2552

GM   Fier Alexandr                2551           1 - 0                     Tashkhodzhaev Akram     2148

WIM Baymuratova Sevara    2131           0 - 1            GM   Pourramezanali Amirreza 2519 

GM   Ivanov Sergey              2509           1 - 0                     Sabirov Asilbek                 2126

WIMAbdusattorova Bakhora 2102           ½ - ½          GM   Papin Vasily                      2496

IM     Vokhidov Shamsiddin   2494           1 - 0                     Tojiboev Shokhamir          2101 

Rakhmatullaev Almas           2091           ½ - ½           GM   Kotanjian Tigran               2482

WCM Omonova Umida        1987             0 - 1            IM     Sitnikov Anton                 2409

 

Barcha natijalar va qur'a

 

 

 

B guruhi

Sharipov Davron                    1798       1 - 0                   Kuziev Miraziz              1347

Abdusamadova Yulduzkhon 1342        0 - 1                  Ibodullaev Murodullo      1795  

Narzikulov Giyosjon              1775        1 - 0                   Bolat Inayat                   1338         

Makarkin Artemiy                  1329        0 - 1                   Tashbulov Normamat    1774

Nomozova Holida                 1764        1 - 0                   Kurbanova Feruza        1320         

Jumaeva Malika                    1315        0 - 1         AIM  Madolimov Dilshod         1763

Zakharov Anatoliy                 1763        1 - 0                  Nematov Tokhir               1308         

 

Nazarmukhamedov Alisher  1290        0 - 1                  Abduraimov Server         1755  

 

Barcha natijalar va qur'a

 

 

 

 

 

 

Новость дня
Чемпионаты Зоны 3.4 ФИДЕС 21 по 29 мая 2019 года в городе Ташкенте>>
Календарь
<< >>

Наш опрос
Шахматы для вас это?
Хобби
Профессия, которой можно зарабатывать
Игра, за которой можно весело проводить время
Игра, помогающая в развитии
Затрудняюсь ответить
 


Copyright 2017 http://uzchess.uz All rights reserved.
Рейтинг@Mail.ru